Hakkımızda

Tarih

BBC Legal, 2006 yılında Kurucu Ortak Berk Çektir tarafından kurulmuştur. Berk, 2000 yılında Londra üzerinden İzmir'den İstanbul'a geldi ve İstanbul'daki kariyerine, gelişen FDI pazarına hizmet etmek için kurulmuş üst düzey dava, tahkim ve şirketler hukuku bürolarında başladı.

BBC Legal Türkiye'de kökleri olan tek Çinli hukuk firması olan Çinli hukuk firması Yingke'nin Türk ortağıdır.

 

Profesyonellik

BBC Legal avukatları ve personeli, kendilerini profesyonel ve uygulama yönetimi mükemmelliğine adamıştır. Özellikle diyalog oluşturma ve müşterilerle işbirliği yapma konusunda standartlara saygı duyuyoruz. BBC Legal avukatlarının ortak bir değerler dizisine bağlı kalması hayati önem taşımaktadır.


Değerler

Tüm avukatlar, kendilerini hem müvekkilleri, iş arkadaşları ve diğer Orchard üyeleri ile hukuk profesyonelliğine ve diyalog ve işbirliğini kolaylaştırmaya adamıştır. Bu değerler şunlardır: Saygı, Netlik, Ekip Çalışması, Pozitiflik, Profesyonellik ve Dürüstlük.


Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS)

Sosyal açıdan son derece bilinçli bir firma olan Bbclegal avukatları, hukuki yardım ve destekleyici yasal dernekler yoluyla insanların yasal hizmetlere erişmesine yardımcı olmaya teşvik edilir. Bbclegal için önemli bir dayanak, avukatların bir iş:yaşam dengesi kurmasına yardımcı olmaktır.

KSS örnekleri:

İstanbul sokak kedileri – Sokak hayvanlarının korunması ile ilgili konularda verilen hizmetler

Alman Barolar Birliği ile Avrupa Barolar ve Hukuk Dernekleri Konseyi arasında Yunanistan'ın Midilli kentinde uluslararası korumaya ihtiyaç duyan göçmenlere yardım etme misyonuyla ilgili ortak bir proje www.europeanlawyersinlesvos.eu

AIJA Uluslararası Genç Avukatlar Derneği - adalete erişim, eğitim, akıl hocalığı. www.aija.org

İstanbul'daki İngiliz Konsolosluğu - İngiliz tebaasına hizmet veriyor.

İstanbul yerel kağıt geri dönüşüm girişimleri – bir hukuk firması önemli miktarda kağıt atığı üretiyor – Bbclegal yerel geri dönüşüm programları aracılığıyla bu çevresel etkiyi dengelemek için elinden gelenin en iyisini yapıyor.